Nejsledovanější česká rozhlasová stanice Rádio Impuls přišla s novou strategií rádia v oblasti pořádání a podpory koncertů. Místo reklamních kampaní na koncerty, které pořádají různé agentury, organizuje 15. října v pražské O2 Aréně svůj vlastní koncert Český mejdan s Rádiem Impuls, který dramaturg Jan Hruška označuje za „pětihodinový minifestival v hale“. Představí se na něm desítka legend české populární hudby.

Rádio Impuls se už od svého vzniku soustřeďuje na podporu české hudby, která není při tlaku obrovské zahraniční produkce v nejlehčí pozici. Dostává se dokonce do paradoxní situace, kdy posluchači vítají jakékoli množství písní s českými texty, zatímco řada talentovaných mladých souborů raději dává přednost vlastním textům v angličtině.

Český mejdan s Rádiem Impuls je věnován souborům, které zpívají ve svém jazyce, ať už je to čeština nebo slovenština. Je koncipován jako dialog tří generací interpretů naší populární hudby. I když jejich hudba vychází z různých zdrojů a stylů, má v sobě řadu společných rysů.

Osmdesátá léta jsou zastoupena Zlatými slavíky Miro Žbirkou, Peterem Nagyem a Daliborem Jandou. Bude je reprezentovat i Michal David spolu se svými hosty, mezi nimiž má být nejedno překvapení.

Léta devadesátá přinesla velký rozmach české a slovenské scény populární hudby a celou vlnu nových tváří. Na Českém mejdanu Rádia Impuls je zastupují Janek Ledecký, Ilona Csáková, Leona Machálková. Slovenským hostem „českých devadesátek“ bude Vašo Patejdl, jehož písně ze série filmů Fontána pre Zuzanu patří stále k nejoblíbenějším slovenským písničkám v českém éteru.

Léta po roce 2000 byla a jsou ve znamení pop rocku a v poslední době i folk popu. Zástupci současné generace českého budou proto zkušení Chinaski a stále populárnější soubor Jelen. Klasičtější formu popu představí Petr Kolář. Slovenským hostem budou No Name, osminásobní vítězové Českého slavíka Mattoni v kategorii Slavík bez hranic.

Většina umělců slíbila, že kromě svých největších hitů představí také novinku ze svého repertoáru. Pořadatelé navíc zdůrazňují, že výčet účinkujících nemusí být úplný. S dalšími hosty se jedná.

Pořadatel Českého mejdanu Rádio Impuls je již desátým rokem nejúspěšnější českou rozhlasovou stanicí. Poslouchá ho skoro jeden milion posluchačů denně. Záštitu nad Českým mejdanem s Impulsem převzal pan Jan Wolf, radní hlavního města Prahy.

Předprodej vstupenek v síti prodejen Ticketportal.