Po loňské zcela vyprodané O2 aréně, kde se představila plejáda těch největších hvězd české a slovenské populární hudby, se po více než roce vrátil na místo činu Český mejdan s Impulsem. Tento unikátní hudební „minifestival“, který proběhl 16.prosince, odstartovala 30.minutovým vystoupením velmi populární skupina Slza. Na jejím playlistu nechyběly jejich největší hity, které především na Youtube trhají rekordy shlédnutí jako „Celibát“,“ Katarze“ nebo „Lhůta záruční“.

Po hvězdném startu nastoupila na rozměrnou stage, doplněnou mega screeny a obřím světelný parkem skupina Mandrage, kterou založil v roce 2001 zpěvák a kytarista Víťa Starý s bubeníkem Matiášem Bordou. Jejich prvním opravdovým hitem se stala píseň „Hledá se žena“, která se stala stálicí v českých rádiích.

Blok kapel pokračoval slovenskou formací No Name. Tato kapela je zakotvena mezi top populární soubory už 21. rokem. Zakladatelé jsou 4 bratři Igor, Roman, Ivan a Dušan Timkovci. No Name mají na svém kontě desítky hitů a letos uvedou naprostou novinku.Jejich blok nebyl bez takových hitů jako jsou skladby : „Život“, „Lekná“ nebo „Sestra“.

Následovalo vystoupení zakládajícího člena skupiny Modus – Miro Žbirky. Jako první interpret ze Slovenska se stal v roce 1982 českoslo­venským Zlatým slavíkem. Jeho vystoupení a skladby „Bielý kvet“ nebo „Mám rád“ doplnil o jeden z nejslavnějších duetů se zpěvačkou Marthou skladbou „ Čo bolí, to prebolí „.

Za doprovodu Petra Máláska, který byl dvorní pianista Hany Hegerové a hudebník Lucie Bíle, pro Český mejdan s Impulsem sestavil soubor, který doprovázel postupně další interprety. Ilonu Csákovou, Petra Koláře nebo Honzu Kalouska. Mejdan se posunul ke speciálnímu mega mixu v podání našeho největšího hit makera a autora hudby mnoha úpěšných muzikálu Michalu Davidovi. Jako skladatel má na svém kontě hity jako „Dlouhá noc“ v podání Heleny Vondráčkové nebo loňskou novinku Karla Gotta „Země vstává“. Tato skladba navíc získala Zlatého slavíka v kategorii nejoblíbenější píseň posluchačů Radia Impuls.

Michal David uvedl na podium další hvězdu. Dceru Lenky Filipové zpěvačku Lenny. Její start v roce 2013 byl následně oceněn hudebními cenami Anděl a její odlet mezi hvězdy zajistil singl skladby Hell.o, který si sama otextovala.

Ewa Farna a její blok nebyl ochuzen o skladby, které tuto velmi mladou 24 letou a přesto už tak velkou hvězdu stále drží na výsluní českých hitparád. Ve svých 13 letech udivila posluchače naprostým hitem – „Měls mě mě vůbec rád?“ A rozjela se tak její kariéra profesionální zpěvačky, která dnes už jako vdaná paní svou hudbou skvěle baví tisíce fanoušku nejen v Čechách a na Slovensku, ale převážně i v Polsku. V O2 aréně zahrála například skladby : „Leporelo“,“ Boží mlejny“ a mnoho dalších.

Zlatým hřebem byla 19. násobná zlatá slavice, která má na svém kontě přes 30 hitů, které snad nikdy neomrzí, a v současnosti jednoznačně paní zpěvačka číslo 1 – paní Lucie Bílá. Atmosféra ve zcela vyprodané O2 aréně byla během jejího 40 minutového vystoupení fantastická až magická.

A kdo nesměl chybět u největší hudební události roku? Na koncertu, který každoročně oslavuje ty největší československé hity a být v jeho finále? Karel Gott a jeho set nejznámějších a nejoblíbenějších písniček včetně duetu s Igorem Timkem – „kto dokáže“ .

Pořadatelem Českého mejdanu s Impulsem je Stratex communication, Bestsport a Rádio Impuls, které je již 11 rokem nejúspěšnější českou rozhlasovou stanicí.